Житло на Чорному морі – існує? Частина 1.

Де мешкати під час відпочинку на морі? Серйозне питання, що насправді є лише часткою всіх проблем для того, хто рушає у відпустку на море. Головне: пам’ятаймо – варіанти є завжди. У цій статті спробуємо з’ясувати всі нюанси житлових питань під час відпочинку на морі.

Загадавши зимовим вечором бажання провести відпустку на морі, Ви одразу (або навесні, коли знову згадаєте про неї) опиняєтесь перед вибором: їхати «дикуном» чи довіритись турфірмі. В усіх різні можливості, що помітно впливає на якість відпочинку. За умови бажання і можливостей, можна поїхати відпочивати на Червоне, Мармурове, Егейське або Середземне море.
У такому разі, доцільно вирішувати питання через турфірму, адже простіше сплатити комісію агенту, щоб позбавити себе метушні, пов’язаної з організацією туру. Представники турфірми поклопочуться про отримання візи, розміщення у приймаючій країні, траснфер (в країні і відправлення, і прибуття), харчування, за потреби – лікування та ін. Якщо ж Ви – прихильник відпочинку в Україні, є сенс готуватись до відпочинку на морі самостійно.
Чому? Тому що, залучивши до організації відпочинку турфірму, Ви ризикуєте, щонайменше, переплатити. Приїхавши на умовах «путівки» – переконатись, що умови проживання, харчування, розваг та ін. геть не вартують вкладених коштів. Звернувшись у турфірму після повернення додому, Ви нічого не досягнете. Оскільки, згідно договору про співпрацю, «уся відповідальність за розміщення належить приймаючій стороні».

Однак, вовків боятись – до лісу не ходити! Не варто засмучуватись, головне – берегти час і розпочати підготовку заздалегідь. Чим раніше почнете, тим менше буде причин згадувати про свою відпустку як про відпочинок «абияк». Спершу слід визначитись з приблизним терміном, складом і вподобаннями.
Час планованого відпочинку не завжди залежить від того, коли буде підписано заяву на відпустку. Корисно знати, що вартість відпочинку на морі прямо залежить від місяця. Чим крутіше місце відпочинку, тим більша градація цін чекає на Вас. «Прото-сезон» – це травень, подекуди він триває до середини червня. У липні ціна зростає щонайменше на 15%. У липні-серпні – ще на 20%. Чи то через конкуренцію, чи то через популярність, але знайти місце для серпневого відпочинку на Чорному морі за ціною травня (або й дешевше) – цілком реально. Слід тільки пошукати.

Тепер обговоримо склад. Якщо Ви один – це найпростіша ситуація – варто шукати місце відпочинку поряд з розважальними центрами, де можна легко зав’язати нове знайомство. Якщо Ви їдете удвох «тет-а-тет», слід уважно поставитись до якості номеру: наявності у ньому персонального санвузлу і ванної кімнати, а також готельного сервісу загалом. Адже жодні екскурсії і розваги на курорті не захоплюватимуть Вас більше, ніж Ваш партнер! Вирушаючи на відпочинок на морі всією сім’єю, треба з’ясувати наявність двокімнатних номерів, дитячих майданчиків… і чи, бува, не передбачені для відпочиваючих сімей знижки? Сімейний відпочинок дуже клопіткий у питаннях організації, зате – найбільш повноцінний з усіх. Усі рідні поруч, і у Вас нема приводів для хвилювань на кшталт «а як вони там, вдома, вже повечеряли?»

Вподобання… Розгляд теми «де витратити кошти» також вимагає часу, якщо Ви досі не знаєте, як саме хотіли б відпочити. Вивчайте можливості відвідати екскурсії, вирушити на шоппінг або вибратись увечері до клубу, щоб отримати заряд з коктейлів та децибел.

Визначившись з терміном, компанією і вимогами до якості відпочинку, сміливо беріться до Інтернету – сервіси пошуку Вам у поміч! Знаючи терміни і назву можливого місця відпочинку, складіть правильні пошукові запити. Зручно одразу зберігати цікаву інформацію в окремому файлі. Адже після кількаденного пошуку, Ви й не згадаєте – з чого почали і що вподобали.
А все тому, що «апетит з’являється під час їжі», а пропозицій відпочити на березі Чорного моря в Україні є дуже багато!

Продовження…