Про Санжійку

Село Санжійка (Україна, Одеська область) розташовано у південній степовій підзоні, з якою знайомить відпочинок на Чорному морі. Цей район вирізняється високими температурами повітря, значним випаровуванням і невеликою сумою річних опадів. У селі мешкають українці, росіяни, молдавани, гагаузи, болгари, греки, євреї, німці, а також представники інших національностей – загальною чисельністю у кілька тисяч чоловік.

Санжійка – історичне місце, що входить до поясу стародавніх скіфських курганів Овідіопільского району. У 1937 році неподалік села, на плато лівого берега ріки Барабой, було розкрито великий курган, який згодом отримав назву Санжійський. Тут знайшли багато предметів життя і побуту скіфів, які населяли причорноморські степи. Численні археологічні розкопки між Санжійкою та Овідіополем стверджують розташування на цій території поселень часів сарматської культури і ранніх слов’ян, зокрема, давнього міста Фіск. Значно пізніше на цих теренах селились куренями українські козаки, про що свідчать старовинні намогильні хрести із каменю.

sanj_mayakНе зайве згадати про стратегічне значення Санжійки. Село займає вигідне положення на береговій лінії – не дарма одну зі скель здавна посідає Санжійський маяк. Нещодавно, під час реконструкції, споруду маяка перенесли углиб території, однак він цілком виконує своє функціональне завдання. У ті дні, коли Чорне море вкрай неспокійне, маяк допомагає в орієнтуванні кораблям.