Село Санжійка (Україна, Одеська область) розташовано у південній степовій підзоні, з якою знайомить відпочинок на Чорному морі. Цей район вирізняється високими температурами повітря, значним випаровуванням і невеликою сумою річних опадів. У селі мешкають українці, росіяни, молдавани, гагаузи, болгари, греки, євреї, німці, а також представники інших національностей – загальною чисельністю у кілька тисяч чоловік.
Санжійка – історичне місце, що входить до поясу стародавніх скіфських курганів Овідіопільского району. У 1937 році неподалік села, на плато лівого берега ріки Барабой, було розкрито великий курган, який згодом отримав назву Санжійський. Тут знайшли багато предметів життя і побуту скіфів, які населяли причорноморські степи. Численні археологічні розкопки між Санжійкою та Овідіополем стверджують розташування на цій території поселень часів сарматської культури і ранніх слов’ян, зокрема, давнього міста Фіск. Значно пізніше на цих теренах селились куренями українські козаки, про що свідчать старовинні намогильні хрести із каменю.
Не зайве згадати про стратегічне значення Санжійки. Село займає вигідне положення на береговій лінії – не дарма одну зі скель здавна посідає Санжійський маяк. Нещодавно, під час реконструкції, споруду маяка перенесли углиб території, однак він цілком виконує своє функціональне завдання. У ті дні, коли Чорне море вкрай неспокійне, маяк допомагає в орієнтуванні кораблям.